Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES
  • Świątniczanie zdobywali również przestworza i byli w tym niezwykle dobrzy. Historie ciekawe, wzruszające i tragiczne. Nowa wystawa będzie już wkrótce dostępna.

  • Organizujemy warsztaty bronioznawcze dla dzieci i młodzieży. Tylko u nas poczujesz się jak husarz w pełnym uzbrojeniu

  • Zapraszamy na stronę naszego zaprzyjaźnionego płatnerza. Jednego z najlepszych w Polsce - Pana Roberta Stefanowskiego.

  • Kilku świątniczan na przełomie XIX i XX pracowało nad stworzeniem języka ermińskiego.O szczegółach i inspiracjach w artykule : ERMIA CZYLI ŚWIĄTNIKI.

  • urodził się i wychował w Świątnikach Górnych. Jego lotniczą karierę przerwała nagła śmierć w katastrofie, która do dziś stanowi niewyjaśnioną zagadkę polskiego lotnictwa..

  • Lokalne zakłady słynęły głównie z wyrobu zbroi husarskich i oporządzenia ochronnego, ale w dużym stopniu również jako zakłady szabelnicze wytwarzające bardzo dobrej jakości broń białą.

Wirtualne zwiedzanie

Godziny otwarcia


Od miesiąc września 2015
Muzeum czynne:

WTOREK  godz. 13.00 – 17.00

ŚRODA godz. 12.00 – 17.00 

CZWARTEK godz. 11.00 – 16.00  

 

pierwsza sobota miesiąca oraz ostatnia niedziela miesiąca w godz. 14.00 – 20.00

 

Grupy wycieczkowe oraz osoby indywidualne zainteresowane zwiedzaniem ekspozycji w innym terminie, proszone są o kontakt telefoniczny z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Prosimy o Kontakt:

 


  

 
 
 
 
 
TOP